•   - »  

Albania

A1 Report  Albania, Notizie
A1 News Channel is an all news private television station in Tirana, Albania founded by media mogul Koco Kokedhima and owned by Shekulli newspaper.
0 / 5
0 vote(voti)
ABC News  Albania, Notizie
ABC News is an Albanian news and satellite television channel that is owned by Media 6. The 24-hour cable news channel was founded in 2010 by
3.5 / 5
21 vote(voti)
Albanian TV of America  Albania, Generalità
Albanian Television of America. Our television broadcasts three programs in three different television stations in HD: 1) ALBTVUSA in ShqipTV.
3.7 / 5
14 vote(voti)
Alsat M  Albania, Notizie
ALSAT-M ka filluar të transmetojë në mars të vitit 2006 dhe është një stacion televiziv kombëtar që transmeton në të gjithë territorin e Republikës
3.2 / 5
4 vote(voti)
Alsat Tv  Albania, Notizie
he particular and live reporting as well as impartiality and professional approach in doing television program, make the Dukagjini TV to be the most
3 / 5
7 vote(voti)
Klan Kosova  Albania, TV locale
Klan Kosova is a private service broadcaster in Kosovo. It offers two television stations with 24-hour television services broadcasting on
3.8 / 5
23 vote(voti)
KLAN TV  Albania, Generalità
TVKLAN eshte kanali televiziv privat me I madh ne Shqiperi. I themeluar qe ne vitin 1997, TVKLAN u licensua nga Keshilli Kombetar i Radios dhe i
4.6 / 5
3 vote(voti)

KOHAVISION - KTV  Albania, Musica
KTV (shkurtesa e Koha Vision) është një stacion televizioni në Kosovë, pjesë e "Grupit Koha", me pronare Flaka Surroi. Drejtoresh e
3.5 / 5
6 vote(voti)
Mrt 2  Albania, Generalità
MRT 1 is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio-Television.
0 / 5
0 vote(voti)
Mrt 2  Albania, Generalità
MRT 2 Sat is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio Television.
0 / 5
0 vote(voti)
Ora News  Albania, Generalità
RTV Ora News, Te paret për lajmin e fundit: Shpejtesi, paanshmeri korrektesi. 24 ore live, lajme, debate, showbizz, sport. Na ndiqni në
4.1 / 5
7 vote(voti)
Rrokum TV  Albania, Generalità
Rrokum.TV is the first Cable and Internet TV channel of Kosovo, a new medium of JAVA Multimedia Production (JMP), which builds on the success and
2.6 / 5
3 vote(voti)
RTK 1  Albania, TV locale
Radio Television of Kosovo is the public service broadcaster in Kosovo. It offers two radio stations broadcasting a diverse programming of news and
3.5 / 5
2 vote(voti)
RTV 21  Albania, Generalità
RTV21 is a media company based in Pristina, Kosovo, which includes a radio (est. 1998), a television (est. 1999), and a website (est. 2001). Founded
4.3 / 5
3 vote(voti)